1114

Vlad Filat: Infidelitatea provoacă durere

Veste despre divorţul premierul Vlad Filat şi Sanda Filat este total neaşteptată. Acum trei ani celor doi le sclipeau ochii atunci cînd povesteau despre momentul în care s-au cunoscut şi erau ferm convinşi că relaţialor va continua pînă la moarte.
 
“Am întîlnit-o pe Sanda cu 2 luni înainte de a mă întîlni ea pe mine. Am văzut-o în gara de la Ungheni, cînd mergeam la studii în România. O puştoaică, tunsă băieţeşte, cu o gaşcă de prieteni. După care o urmăream cum se duce la ore, pentru că trecea prin faţa căminului în care stăteam.

Sanda: Vlad venea în vizită la colegii săi din căminul nostru şi acolo l-am văzut pentru prima dată. Prima noastră întîlnire romantică a fost la un restaurant din Iaşi, unde se cînta live la pian
”, au declarat cei doi într-un interviu pentru VIP Magazin.
 
Întrebat dacă este gelos, Filat a răspus ferm: “Trebuie să recunosc că sînt gelos, dar dacă înainte îi puteam permite geloziei să mă controleze, acum am ajuns să o controlez eu pe ea.

Sanda: Gelozia este un sentiment distructiv pentru ambele părţi.


Vlad: Infidelitatea cred că provoacă durere.


Sanda: C
a şi atunci cînd se rupe o parte dintr-un întreg”, au spus soţii în acelaşi interviu.
 
Actualităţi.md precizeză că Vlad Filat şi Sanda Filat au depus cerere de divorţ, acum o lună.
 
http://www.arch.actualitati.md/md/md-vlad-filat-infidelitatea-provoaca-durere/
0