637

“The Power Of Shower” - albumul lui Dan Balan

Am ascultat… am analizat si am ajuns la concluzia ca Dan putea mult mai mult… In afara de cintecul care deja inunda posturile de radio, pe disc mai era o singura piesa care ar putea avea (dar nu va avea) succesul asteptat de Dan - Johanna(Shut Up!). Acest “Shut Up” parca ar fi o continuare a primei piese, la fel de ritmat si la fel de absurd cu cuvinte aleatorii gen “why don`t you kill me, why don`t you feel me”.Mi-a atras atentia diversitatea de genuri in piesele de pe album, de la dance comercial la ceva rock (The 24th letter) si balade pentru romanticii care inca isi aduc aminte de piesele O-Zone`ului de la inceputurile trupei (Despre tine cint).La minusurile albumului se pot trece si incercarile de remix ale pieselor Crazy Loop si Johanna, precum si “Famikon” - denumirea unei, asa-numite, incercare de piesa cu sunete din jocuri care imi aduc aminte de Dandy, mai ales ca singurul cuvint pe care l-am putut deslusi era “supermario”, restul ori este in japoneza ori este craizilupeasca :)Ok, este si o piesa buna, “Love is a simple thing”, cel putin imi place refrenul - “somebody stole my fantasy” … original :)In continuare sunt piesele de pe album, unele din ele insotite de link catre o sursa de unde puteti face gratuit download la bucatele din piese, mp3-file`uri pe care le puteti folosi cu succes ca sonerii pentru molecularele voastre.Sursa: http://blog.gurau.md/?p=178
0