603

AKCENT la Eurovision pentru Moldova!

Atentie, a aparut o idee foarte buna, cred eu! Sa mearga Akcentul romanesc cu piesa "JoKero" sa reprezinte la Eurovision 2006 Republica Moldova! Noi le-am dat Anna Lesko, O-Zone, Zdop si Zdup, Pavel Stratan, Alternosfera si multi-multi altii, asa ca cred e normal sa ni se dea acum Akcent-ul, odata ce ai nostri au trecut Prutul dar au uitat sa se-ntoarca inapoi! Mai ales ca in Romania telespectatorii au votat mai mult pentru Akcent, dar juriul a hotarat sa trimita la Atena pe altii. Piesa Akcentilor e foarte buna si la sigur va ocupa un loc nu mai rau decat a lui Mihai Traistariu care va reprezenta Romania! Daca Basescu si Voronin au ajuns la concluzia ca suntem "doua tari si un singur popor", pai hai sa fim un popor! :) Apropo, in fiecare an sunt cel putin 2-3 tari ce sunt reprezentate la Eurovision de participanti originari din alte tari. Acus caut de unde se poate incarca "JoKero" ca sa vedeti cat de buna-i piesa. Eu deja am facut oferta baietilor de la Akcent prin site-ul lor oficial. Primii au reactionat fanii lor, majoritatea fiind PENTRU!!!Ce ziceti de idee?P.S. Debilii sunt rugati sa ocoleasca aceasta tema, carnat la 2 rupii se vinde ceva mai la vale!
0