707

(video) Detaliul care o sa-ti SCHIMBE TOTAL parerea despre Chirtoaca. A luat-o razna?




Primarul capitalei Dorin Chirtoacă vrea să semene mai mult cu unchiul său, liberalul Mihai Ghimpu. Acest lucru l-a demonstrat ieri, pe întreg parcursul zilei.
 
În prima parte a zilei, Chirtoacă a nimerit în gura criticilor prin faptul că s-a lăudat jurnaliştilor cu rabla sa sovietică. Nici nu s-a terminat bine ziua că edilul a mai făcut o trăsnaie. Prezent la emisiunea „ÎnProfunzime” de la ProTV Chișinău, liberalul a spus că este pregătit să-şi taie o mînă şi să renunţe la funcţia de primar, doar ca să vadă Republica Moldova în familia europeană.
 
"Trebuie să lăsăm într-o parte cine și ce funcții ocupă. Dacă Filat își pierde funcția asta este problema Republicii Moldova? Dacă este problema de șomer pot să răm]n și eu șomer, dar să mergem mai departe. Dacă trebuie, eu nu numai că îmi dau demisia din funcția de primar, eu sunt gata să-mi tai o mînă  doar să știu că Republica Moldova ajunge în Uniunea Europeană", a declarat Chirtoacă.
 
VIDEO
 
„Lăsați victimizarea, patetismul din declarații este de prisos”, i-a replicat liberal-democratul Valeriu Streleţ.


0