1097

Angajat al Politiei Rutiere, LIDER in etapa a patra a campionatului „Jeep Trial Cross 4x4 Moldova”

La 20 octombrie s-a desfăşurat etapa IV a Campionatului Republican la Jeep Trial Cross 4x4. Competiţia s-a desfăşurat în mun. Chişinău pe traseul de la Schinoasa.  La acest eveniment au participat 18 piloţi şi copiloţi, unul din ei fiind Alexei Curchi, angajat al Direcţiei Poliţiei Rutiere a MAI.

Actualitati.md precizeaza ca cursa s-a efectuat cu maşini de teren pe un traseu dificil din cauza pantelor abrupte şi curbelor periculoase, precum şi cu diferite obstacole şi trucuri spectaculoase îndeplinite de piloţii automobilelor. Traseul a fost parcurs de trei ori, ceea ce a dat posibilitate juriului să-l selecteze pe cel mai bun pilot. Acesta a fost desemnat Alexei Curchi, căruia i-a fost acordat locul I la etapa IV a campionatului.

Poliţia Rutieră apreciază activitatea colaboratorilor săi care participă la competiții sportive şi obţin locuri de frunte, în aşa mod promovînd şi subdiviziunea în care activează.