919

Soferul care a evitat moartea de SUTE DE ORI, intr-o singura clipa

 E greu de spus cat a fost noroc si cat viteza de reactie, in cazul unui accident petrecut in Taizhou City, din provincia chineza Zhejiang. Desi la prima vedere ai crede ca nimeni aflat in masina nu a supravietuit, realitatea este cu totul alta.
 
Potrivit ChinaHush.com, soferul unui Volvo de culoare gri a intrat intr-un taxi iar apoi a lovit din spate un camion care transporta sute de bare de metal. Aproape toate au intrat prin parbrizul masinii, in urma impactului. Miraculos, soferul a reusit sa se fereasca de toate barele.


 
Tanarul de 24 de ani aflat la volan povesteste ca s-a speriat in momentul in care a vazut un baraj al politiei in fata. Autoturismul lui nu avea inca placute de inmatriculare, iar asta l-a facut sa intoarca brusc. Asa a ajuns sa loveasca taxiul.

 
"M-am panicat pentru ca masina mergea cu peste 60 km/h, dar inca gandeam limpede. Mi-am dat seama ce va urma, asa ca m-am aruncat pe scaunul pasagerului. Cand m-am ridicat, barele de otel erau cu doar cativa centimetri deasupra capului meu", a povestit soferul, care s-a ales doar cu zgarieturi.


 
 
protv.md

0