482

COMUNISTII- VIITORUL REPUBLICII MOLDOVA !!!

OAMENI BUNI, CE TOT II BATJOCORITI PE COMUNISTI, CA NU CHIAR ASA DE ANIMALE SUNT EI CUM LE FACETI VOI, SCTIETI PUR SI SIMPLU SA AVETI CE SCRIE, STITI, CA MOLDOVENII, CA NUMAI EI POT IMPROSCA CU GLOD IN FATA FARA SA-I FIE FRICA SI RUSINE.
Sa fi fost altii la putere, avea sa va bateti joc de ei. Oare totusi nu era mai bine pana in ''89, pana atunci cand ne-am "democratizat". Ce aceasta se numea democratie ? Uitati-va ce se face in tara aceasta pitica a noastra ! Nu voi enumera toate prostiile ce au fost facute de catre predecesorii lui Voronin (si nu Cioara, caci numele de famile nu se schimba, cum s-a nascut Voronin, asa si trebuie sa poarte acesta familie toata viata), toate furturile si excrocherii din creditele oferite de catre FMI, Banca Mondiala etc. S-au imbogatit pe umerii poporului si au plecat peste hotare, lasand tara acesta fara viitor D-LUI Voronin, care incearca din toate puterile sa mai faca cat de cat aici regula. Rusia, care intodeauna ne-a dorit numai bine si ne-a ajutat cu ce a avut, acuma incearca si cu ajutorul d-lui Voronin sa scoata tara din prapastie, iar noi suntem cei mai nemultamiti. Mai, oamenilr, sa nu fost Rusia nu avea nimeni sa se apropie de noi, pentru ca nu-i trebuim nimanuia. Bine, poate chiar si are Rusia interese politice in Balcani, dar acesta este doar un factor pozitiv in dezvoltarea Republicii.
Ceea ce tine de Rosca cu demonstratiile sale, atunci sa se linisteasca el cu binisorul, pentru ca acesta se numeste deacum nu greva , ci TERORISM. Oare copii ceea de pe piata sunt constienti de ceea ce fac, oare ei sunt vinoveti cu ceva ca nenea Iurie le-a promis cate o bombonica pentru aceea ca vor iesi pe piata sa spuna poezii prostite despre cei 71 de deputati fideli ai tarii. Pana nu va fi prins si inchis, nu va inchide gura aceea lui murdara.
Ceea ce tine de "ofensa" fata de Ambasadorul Romaniei, este un adevar curat, pentru ca sunt dovezi video, cum Excelenta Sa ademenea pe studenti sa iasa pe piata, dandu-le sume frumusele la mana (oare n-are Romania bani ?).
Eu sunt student si vad viitorul tarii doar sub conducerea inteligenta a comunistilor. Oameni buni, ganditi-va foarte bine la ceea ce spuneti si faceti, pentru ca ne taiem creanga de sub picioare, si daca ii vom uri pe cei ce vor sa ne ajute, atunci vom ramane cu gaura covrigului.
Atat am avut a va spune.
0