3018

Skype Chess extra

banuiesc ca stiti, in skype este un extra pentru a juca sah cu lumea.pai, extra-ul cela are o sumedenie de-a buguri si uneori pierde sincronizarea dintre tablele jucatorilor...la inceput e foarte enervant cand se intampla vreuo desincronizare de-asta, pe urma te inveti sa capeti fun...jucasesm ieri cateva partide cu dan`. jucam extrem de rau; in doar vreo 15 minute am reusit sa pierd vreo trei partide de la el.jucam a patra. eu in continuare joc extem de rau...la un moment dat - dan: "bai, da unde ti-i turnu? io nu-l vad..."acolo si acolo, - ii zic.el auzea ca am facut mutarea, insa nu vedea cum am mutat.aveam un turn invizibil pentru el. :)si la fiecare mutare cu turnu eram nevoit sa-i scriu in chat unde am mutat...ei, si pentru ca jucam EXTREM de rau, am reusit sa-i dau si turnul ista invizibil...peste un timp...dan: "bai, da tu ai un turn care se poarta cam straniu..."eu: "n-am nici un turn; am avut unu invizibil da care mi l-ai papat"dan: "opa! da unde ti-i regele???"acolo si acolo, - zic.dan: "da eu acolo vad turn..."hmm...dan: "si chestia e ca numai ce mi-ai dat sah cu dinsu si is nevoit sa fug... ai un rege care da sahuri ca turnu!"mai in scurt, el vedea turn acolo unde eu aveam rege... un turn straniu, care misca doar cate un patratel, inclusiv diagonalele... :)ei, pentru ca jucasem EXTREM de rau, aveam doar doi pioni si un nebun, plus regele-turn... si unu din pioni era aproape de promotie, insa acolo era regele lui dan...ehehe.... cum numai m-am prins de poanta cu sahurile... las' ca-ti arat io cum se joaca sah... :)))tot dandu-i sahuri de turn cu regele l-am fugarit nafig din fata pionului si am reusit sa-l promovez la regina. :)ei, pana la urma o promovat si el DOUA regini (avea armata cu mult mai mare ca a mea) si mi-o pus mat.dan: "da de ce ai inchis jocul?"eu: "pai, mi-ai pus mat..."dan: "aha. am pus mat turnului... si la mine jocul continua...":)))incercati sa jucati prin skype. si din cand in cand o sa jucati cu foarte mult umor.
0