1872

ARTILERIA MUNCHHAUSEN

LANSEAZA-TE CU MUNCHHAUSEN!La al treilea numar Munchhausen ramane fidel traditiei si vine cu doua suplimente, de aceasta data EP-ul formatiei TODO si un nou eveniment muzical.De la bun inceput am spus ca vom sustine formatiile autohtone. Am facut primul pas: la sfarsitul lui 2008 Munchhausen a organizat festivalul RockHausen, casa care a gazduit 25 de formatii din Moldova oferindu-le sunet si lumina de calitate si un public pe masura. Si daca tot am facut un pas, hai sa-l facem si pe al doilea.Pas, care speram ca va avea o influenta similara in promovarea artistilor nostri.Lansam proiectul Artileria Munchhausen, un proiect destinat formatiilor tinere din Republica Moldova. O treapta spre promovarea oricarei formatii este inregistrarea primului single sau album, un lucru deloc gratuit. Lipsa finantarii de cele mai multe ori este un impediment de netrecut pentru multi artisti in pofida talentului si potentialului. Din acest motiv, Munchhausen va oferi formatiei care va castiga in proiect, o sesiune de inregistrare intr-un studio, single-ul inregistrat urmand a fi distribuit prin intermediul revistei Munchhausen.Formatiile interesate de participarea in proiect urmeaza sa se inregistreze pe site-ul munchhausen.md pina pe 20 februarie.In urma preselectiei vor fi nominalizate 12 formatii admise la etapa finala: un concert in cadrul caruia publicul prezent va decide care dintre formatii va inregistra single-ul. Nici un fel de experti sau juriu. Doar publicul. Transparenta maxima va fi asigurata.Casus BelliInregistrarea si lansare primului SingleCampul de luptaFilarmonica Nationala, Sala MicaDeclansarea actiunilor militareSimbata, 28 Februarie, Ora 17:00Unitati militare implicateFormatii din Republica MoldovaManevre3 piese, 15 minArme conventionaleChitare, clape, tobe si alte instrumente muzicaleArme interzisePlayback si cover-uri
0