1097

pun punct...

incerc sa fac ceva si cer ajutor daca mi-l poate oferi careva...Am cunoscut mult timp in urma o fata.Este fana noastra,vine la concerte,nu incumetam sa ma apropii sa vorbesc..caci asa mii firea,nu puteam asa pursisimplu.Ma indragostisem fara sa-mi dau seama,caci acest sentiment nu-l poti chema sau opri cind vrem noi...Imi placuse asa,din priviri doar,dar mi-a fost deajuns.Sunt sigur de sentimentele mele,caci asa ceva mi se intimpla foarte rar,fiindca nu-mipot permite o dragoste cu esec deseori caci ma omoara asa ceva...ma distruge...Trecuse cam 2 luni si incumetinduma sa fac primul pas am fost oprit de la prima incercare.Tin minte seara ceia ca pe un vis foarte rau,aveam un concert si nu mai tin minte cum a rulat totul...imi era indiferent deacu de tot ce se petrece in lume.Fusesem doborit in momentul in care incercam sa-mi ridic viata in picioare,incercamsa-mi fauresc din nou viitorul si toate acestea mi le putea oferi EA...Motivul..era un motiv absurd dupa parerea mea...nu mai putea oferi dragostea pe care o voiam caci fusese la rindul ei dezamagita cindva...Mai sunt multe de spus...Incerc sa o uit,caci asa o vroia EA.Nu mi-a zis-o,dar am observat asta.Nu m-am adresat la cine trebuie,sau poate nu la momentul potrivit...nu pot intelege.Problema e ca nu o pot uita si gata,chiar daca la inceput prevedeam un eventual esec in final..nu pot...In scurta perioada de comunicare reusise sa ma schimbe cu mult si nu vreau sa ma intorcla trecutul sumbru pe care l-am avut pina acuma...EA a fost raza de lumina care ma scos din underground-ul lumii mele...Indiferenta ucide...Nopti de insomnie,agresivitate sau calm prea infiorator,tastaturi sfarimate,retragerede oameni,inchidere in sine...cam asta e ce am primit.Tot eu sunt vinovatul...Am ziso cindva sa nu mai incerc sa-mi deschid usile sufletului,caci nu trebuie,nu face..Mi-am incalcat propria regula si acuma prevad un final destul de...cenusiu.Nu vreau sa vina ziua cind pot face o prostie din cauza acestei cauze.Daca revin la indiferenta de odinioara,pai,e pentru ultima oara...Si no sa mai doresc sa ma intorc la voi,la oameni,la viata...asta e...
0