665

Blazzaj - ceva nou din ce e vechi (cel putin pentru mine)

akum vreo 2 saptamyni yn urma... un bun prieten de-al meu... ma yntrebase daka kunosk de existentsa formatsiei Blazzaj, formatise din timisoara... cynta jazz alb?!... shi mai shtiu eu ce pe akolo... am zis evaziv ka Nu.... spre marele meu regret...astazi am trekut pe la el shi am askultat vreo 2-3-4-5-6-... piese... mi-au plakut de la primele sunete kare le-am auzit... akum stau shi simt o mika euforie askultynd piesele lor...un pic rock... ceva funk... pe alocuri trip-hop... desigur mult jazz.... un kokteil muzikal ce pur shi simplu te koplesheshte ku toata gama de satisfaktsii auditive, spirituale shi voluptoase... umbrelutsa shi felia de portokala sau lamyie din acest kokteil fiin textele... kare pealokuri kiar transforma muzika yntr-o ambiantsa sonora... uitynduse de existentsa banalei combinatsii dintre muzika shi vers...pentru cei ce le place jazz-ul shi n-au shtiut de ei... le recomand ku ambele myni picioare... shi dka e nevoie de a convinge ka sunt buni ash mai putea adauga o extremitate... :))pentru cei ce nu le place jazz-ul... aceiashi poveste... nu vetsi regreta daka vetsi face cunoshtintsa ku creatsia lor...iar cei ce au shtiut de ei... bravo voua.. rushine mie ka abia astazi am aflat de existentsa lor...info despre ei gasitsi pe www.blazzaj.com/home.html
0