768

regulile la NOI LATINII, varianta noua

1. Nu faceti spam si flood. Spamul o sa-l definim ca replici care genereaza spam(tipa asta nu e spam asta nu e spam asta nu e spam....) si replicile totalmente lipsite de sens(de tipul dfadsfa sd asd....). Flood este ceea ce po***rea cu astfel de replici care fac sa fie greu sa te orientezi vizual in interiorul unei teme, sau fac tema sa se incarce greu. 2. Se poate de facut fleim(flecareala). Pur si simplu unii oameni nu pot fara asta. Dar strict la temele unde deja s-a acceptat fleim-ul. 3. Prioritate este data limbii romane si limbilor romanice, sau din grupa latina. Se poate de scris in orice limba, dar nu se exclude cenzura dupa criteriu ligvistic. Si anume a. Daca se scrie in romana cu caractere nelatine, replica va fi cenzurata b. Daca un vorbitor de limba romana raspunde unui cunoscator de limba romana in lima neromana, replica va fi cenzurata. c. Strict interzisa promovarea urii interetnice. d. Adresarea in limba neromana catre o persoana care nu cunoaste limba in care a fost facuta adresarea va fi cenzurata. 4. Sunt strict interzise injuraturile 5. Sunt strict interzise ofensele Atitudinea fata de moderator. Daca o replica de a mea o considerati ofensiva, dura, stupida sau mai stiu eu cum(dupa natura eu sunt extrem de sever), atunci nu ezitati sa scrieti aici: http://www.forum.md/Discuss.aspx?id=717887si in acest caz eu o sa iau masuri(reformulare si cenzurare a propriei replici). In caz contrar, eu o sa cenzurez orice observatie la adresa mea. 6. Daca o replica este considerata ofensifa sau provocatoare, dar nu este adresata mie, nu ezitati sa scrieti tot pe link-ul de mai sus. 7. Incercati sa faceti tot posibilul ca ceea ce spuneti sa fie argumentat, scurt, clar, evitati aluziile, vorbiti direct. Asta e recomandare si nu regula stricta. Astept propuneri constructive daca sunt
0