723

FreeBsd o mai avut shineva asha pricol in timpul instalarii ?

Azi eu ca un om normal in loc sa ma odihnesc si sa beu piva , mam decis sa instalez FreeBsd , shineva spunea ca acasa sa pui FreeBsd asta ii un fel de sado mazohizm, intr-un fel sau altu este , asha sunt si eu madzahist de mititel , shi tot nu stiu shini spunea ca inainte de a instala bsd-ul trebu sati faci backup la informatie de pe vint ca in freebsd razdelitu diskului e asobenaia si tipa daca apeshi pe vreo knopka pe care nu trebu apu se duce tot chibeni materi , intradevar nu mai este asha de strashnik cum povesteste lumea , caroce mam abatut de la tema, mai in scurt: o inceput la mine sa se instaleze sistema si huiak la un moment dat %;:::# corel dump pizd trosc un fel de error unable to copy file , si sa restartat, incerc a doua oara mam gindit cai vreun gliuk, in linux si unix gliukuri sunt dohuia , incercatam sa instalez a doua oara dar sa oprit deam undeva mai departe si iar restart, si pe urma a 3 oara sa oprit deam in alta parte si tot mai departe , blea mam dzaibit si incerca a 4 oara si deam se oprea tot acolo unde si a 3 oara, greseala era specifica, tot asha ceva%;:::# corel dump pizd trosc un fel de error unable to copy file.P.S FreeBsd-ul si linux slacware au ceva parca in comun, in aceste sisteme cind ceva gliuceste apu greseala nuti apare tot timpul pe ecran ca in alte *nixuri, aishi deam delo tehniki, trebu singur sa te apridelesti undei erroru ;) .Mie imi pare ca disku ii dea pula, dar astai putin probabil, versiunea de FreeBsd este 5.3 si a fost luata de pe ftp.lug.md cine sa mai intilnit cu asha trabluri la instalare dati vrun sovet :) pina ce niam pus inapoi lilo si mam boot-at inapoi in linux ;)
0