1119

Aleea Colorată din parcul Valea Trandafirilor prinde viață: A fost instalat un pian multicolor

După ce în luna septembrie în parcul Valea Trandafirilor a fost lansată o Alee Colorată, organizatorii proiectului Parcul Meu au decis să instaleze și un pian multicolor, la care va putea cânta orice trecător.

„Primul recital de pe Alea Colorată a fost oferit astăzi, de către maestrul în artă și compozitorul Oleg Negruța. Ulterior, acesta va rămâne pe Aleea Colorată și va fi la dispoziția tutor celor care vor dori să împărtășească frumosul cu vizitatorii parcului”, spun organizatorii.

„Instalarea pianului pe Aleea Colorată este un act de cultură aleatoriu, realizat de echipa Parcul Meu, proiect inițiat de Ongan Tekstil. Mai urmează și altele. Prin intermediul acestora, Aleea Colorată devine și un loc unde se promovează cultura. Echipa Parcul Meu îndeamnă și alți promotori ai valorilor culturale să se alăture inițiativei și să contribuie la promovarea frumosului”, se arată pe pagina oficială a proiectului Parcul Meu.

unimedia.info

0