2479

USM

Salut la toti !) Multi oameni, care au dat BAC, acum caut universitatea buna unde ei pot  continua studiile. Eu tot am fost într-o astfel de situatie 2 ani in urma. Am depus documente in mai multe locuri, am intrat la buget in toate, dar am ales anume USM.  A fost o alegere, intr-adevar, destul de grea. Au fost mai multe cauzele de ce eu asa am procedat. In primul rand ,mi-a placut  atitudinea oamenilor in USM fata de fiecare abiturient,  de fiecare student. Sunt profesori in varsta , sunt si cei care  inca n-au experienta bogata in predare, dar toti  profesori sunt oameni cu valorile morale si spirituale . Da, pentru a primi nota buna tu trebuie sa inveti, dar , daca tu ai o intrebare  profesorul iti da un raspuns clar si eficient. Inca un lucru a influentat mult asupra alegerea mea :  cand am depus acte eu n-am stat in rand , eu am inregistrat online  . Acum ca si cativa ani in urma ,admiterea se poate fi de facut online pe http://e-admiterea.usm.md/ .  Imi place sa invat ,imi place universitatea in care eu invat  si eu nu regret, ca am facut anume aceasta alegere. Eu inteleg, ca asta este numai opinia mea, eu nu vreau sa influentez asupra opinia omului, care a citit tot ce eu am scris, dar totusi  sper ca monologul meu va fi util pentru abiturienti . ) : ) 

0