4843

Este însărcinată în luna a șaptea, dar nu renunță la fitness. Imaginile care au stârnit discuții aprinse pe internet

Este mama a doi copii, a reusit sa obtina un abdomen la care orice femeie viseaza, iar acum este din nou insarcinata, cu gemeni. Sophie Guidolin, din Australia, este cel mai bun exemplu ca atunci cand exista ambitie, totul se poate realiza.

imagini, sport

Sophie urmeaza sa nasca la sfarsitul lunii august, iar pe parcursul sarcinii nu a renuntat nicio clipa la antrenamentele sale de fitness, fapt care i-a atras o multime de critici din partea internautilor.

Tanara in varsta de 26 de ani s-a fotografiat ridicand greutati de 30 de kilograme, sub supravegherea atenta a sotului sau, si el instructor de fitness. Desi ginecologul sau i-a dat unda verde pentru a-si continua ritualul sportiv zilnic, multi i-au reprosat lui Sophie ca isi pune sarcina in pericol.

internet, discutii aprinse

"Exista multe mituri conform carora nu ai voie sa faci sport cand esti insarcinata. Inteleg asta, si eu am pierdut o sarcina inainte, e un lucru ingrozitor si nu doresc nimanui asta. Dar pierderea unei sarcini poate fi cauzata de multe lucruri. Avantajele sportului in timpul sarcinii depasesc dezavantajele. Sper ca toate femeile insarcinate sa inteleaga cat de important este sa nu renunti la antrenamente din cauza asta", a mai afirmat Sophie.

internet, discutii aprinse

Insarcinata in sapte luni, Sophie a luat in greutate pana acum doar 7 kilograme, fata de 28, cat a luat in sarcinile anterioare. Explicatia o ofera tanara: "Cand eram insarcinata cu baietii, nu pusesem niciodata piciorul intr-o sala de sport si aveam un stil de viata foarte nesanatos. Riscurile pe care mi le asumam erau foarte mari".


insarcinata, fitness


sursa

0