3485

Rusia este in doliu! Zeci de artisti aduc condoleante apropiatilor Jannei Friske

Renumita interpreta Janna Friske s-a stins din viata la varsta de 40 de ani, din cauza cancerului.

condoleante, artisti

Pe data de 15 iunie, la ora 22:00 artista Janna Friske a decedat, scrie RIA Novosti. Informatia a fost confirmata de catre tatal artistei: “Janna a murit, este adevarat, s-a intamplat ieri la 22:00 seara.” 

Apropiatii, fanii, colegii de breasla si toti cei care o cunosteau pe artista au ramas socati de o astfel de noutate, retelele de socializare fiind invadate de zeci de mesaje de sustinere pentru familia artistei.

artisti, apropiati

"Prin cuvinte nu poti reda toata durerea si tristetea...Ca un cosmar. Odihna pe vecie sufletului tau, scumpa noastra Janna.", a scris Jasmin.

Fosta colega a Jannei, ex solista trupei Blesteashie, Yulia Kovalchuk, depaseste cu greu aceste momente, fiind profund indurerata de moartea prietenei sale.

apropiati, artisti

"Fetita mea scumpa. Adio buna, frumoasa si draga mea prietena. Vei ramane mereu in sufletul meu. Nu pot sa cred, de ce???? Eu plang.", a scris prezentatoarea Tv, Lera Kudreavtzeva.

jannei friske, artisti

 “Janna, atat de dureros, nici nu pot gasi cuvinte. Eu credeam... atat de mult speram... Imi doream sa traiesti alaturi de fiul tau cat mai mult timp...Odihneste-te in pace...”, a scris Polina Gagarina, pe Instagram.

 

apropiati, interpreta

 condoleante, artisti

“Siroaie de lacrimi. Scumpa noastra, puternica si adevarata. Nu pot sa cred ca totul s-a terminat....” a comentat Natalia Ionova, cunoscuta ca Glukoza.

interpreta, doliu

Si designerul Igor Chapurin si-a dezvaluit durerea provocata de decesul celebrei artiste printr-un mesaj emotionant.

condoleante, jannei friske

artisti, rusia

 "Intr-adevar viata se sfarseste... Dar s-a sfarsit prea repede. Ea a fost buna, sincera si puternica", a spus Maksim Fadeev, producator.

Si Filip Kirkorov a fost induderarat de decesul interpretei

jannei friske, doliu

„Adio, frumoasa mea... Tu vei ramane mereu in sufletul meu... Ai grija de mine de acolo de sus... Eu te iubesc enorm...”, a scris Olga Orlova, cea mai apropiata prietena a interpretei.

jannei friske, doliu

rusia, interpreta 

 Janna Friske a fost diagnosticata cu tumoare la creier in luna ianuarie, 2013. Artista a urmat mai multe tratamente in Germania, America si China, care au pus-o din nou pe picioare.

interpreta, apropiati

Janna Friske a fost casatorita cu prezentatorul TV, Dmitri Shepelev. Cei doi aveau un fiu pe nume Platon, in varsta de doi ani.

condoleante, artisti

 jannei friske, interpreta

sursa

0